O mnie

Szybka rejestracja przez internet

Umów się na wizytę

lek. Dominik Drapała

Dominik Drapała - ZnanyLekarz.pl
Dominik Drapała

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci,

Jestem lekarzem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. 

Kompleksowa ortopedia dorosłych,  dzieci i młodzieży połączona z diagnostyką ultrasonograficzną to moja pasja. Wykonuję USG wszystkich stawów, mięśni i ścięgien. 

Stosuję nowoczesne metody leczenia i diagnostyki chorób narządu ruchu. Wykonuję diagnostykę – USG bioderek – oraz prowadzę profilaktykę i leczenie rozwojowej dysplazji stawu biodrowego niemowląt. Leczę młodych sportowców, planuję profilaktykę urazów i otyłości u dzieci. Diagnozuję wady postawy.  Zajmuję się profilaktyką i leczeniem urazów sportowych. Podczas leczenia wykorzystuję w szczególności nowoczesną medycynę regeneracyjną: osocze bogato płytkowe, fibrynę bogato płytkową,  kolageny i kwasy hialuronowe. Skuteczne leczenie, wymaga precyzyjnego podania leku, dlatego iniekcje wykonywane są pod kontrolą USG. Leczę pacjentów ze schorzeniami przewlekłymi, ale też zmianami powstałymi na skutek obciążenia pracą zawodową i sportem jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty czy zespół cieśni nadgarstka. Zajmuję się leczeniem operacyjnym i nieoperacyjnym urazów ostrych, złamań, skręceń i zwichnięć stawów, uszkodzeń mięśni i ścięgien. Drobne operacje jak zespół cieśni nadgarstka, palec zatrzaskujący, gangliony wykonuję w gabinecie zabiegowym.

Operacje kostne typu paluch koślawy (hallux) lub artroskopia wykonuję w Szpitalu CenterMed w Krakowie. Kwalifikuję pacjentów do leczenia operacyjnego i prowadzę leczenie po operacjach ortopedycznych.

Osobom w wieku podeszłym pomagam w zwalczeniu bólu i powrocie do sprawności. 

Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach w kraju i za granicą, aby zdobytą wiedzę móc skutecznie wykorzystać podczas leczenia.

Czas wolny poświęcam rodzinie i wspólnym pasjom takim jak wycieczki rowerowe, kolarstwo górskie, narciarstwo, bieganie, jazda konna.

Z oddaniem i przyjemnością służę Państwu swoją wiedzą i poradą. Zapraszam do mojego Gabinetu

lek. Dominik Drapała

Dominik Drapała

Doświadczenie zawodowe

Jestem absolwentem Collegium Medicum UJ oraz stypendystą Uniwersytetu „Tor Vergata” w Rzymie we Włoszech. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w kilkunastu placówkach medycznych

Pracowałem w:

 • Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie
 • Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie
 • Szpitalu Powiatowym w Suchej Beskidzkiej
 • Szpitalu Powiatowym w Brzesku
 • Szpitalu Św. Rafała w Krakowie
 • Szpitalu CenterMed w Krakowie
 • Szpitalu Stanley Dudrick w Skawinie
 • Centrum Medycznym Igamed w Chrzanowie
 • Centrum Medycznym OrtoMed w Krakowie
 • Miejskim Centrum Medycznym w Libiążu
 • Zespole Poradni Nasza Przychodnia w Częstochowie

Wykształcenie

2004-2010

studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwesytecie Tor Vergata w Rzymie we Włoszech

2011 - 2018

Specjalizacja z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Certyfikaty i dyplomy